RB Leipzig merr kreun në Bundesliga I

Futboll

RB Leipzig merr kreun në Bundesliga I

Nga: K.G. Më: 6 mars 2021 Në ora: 17:19
RB Leipzig merr kreun në Bundesliga I

Skuadra e RB Leipzig falë një ndeshje më shumë merr kreun në Bundesliga I, por që mund të jetë përkohësisht, pasi që sonte në orën 18.30 do të takohen Bayern-Dortmund. 

RB Leipzig fitoi si mysafirë me rezultat 3:0 kundër Freiburgut. 

Golat i shënuan Nkunku (41'), Sorloth (64') e Forsberg (79'). 

RB Leipzig kryeson renditjen me 53 pikë, ka një pikë më së shumë se Bayerni dhe Freiburg renditet në pozitën e tetë me 34 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat