Zyrtare: Pablo Piatti transferohet tek Elche

Futboll

Zyrtare: Pablo Piatti transferohet tek Elche

Më: 6 mars 2021 Në ora: 17:37
Pablo Piatti

Futbollisti argjentinas, Pablo Piatti është bërë pjesë e skuarës Elche.

Konsiderohej si njëri nga talentët më të mëdhenj të Argjentinës, Pablo Piatti është rikthyer në Spanjë tek skuadra e Elche.

Ish-anëtari i Valencias dhe Espanyolit ishte i angazhuar tek skaudra Totonto FC.

Ai njihej për teknikën e mirë dhe driblimet e tij, dhe shkaku i gjatësisë së shkurtër shpesh krahasojem me Lionel Messin.

Piatti ka regjistuar vetëm një paraqitje për Kombëtaren argjentinase.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat