Bayern Munchen – Borussia Dortmund, formacionet zyrtare

Futboll

Bayern Munchen – Borussia Dortmund, formacionet zyrtare

Më: 6 mars 2021 Në ora: 17:41
Robert Lewandowski dhe Erling Haaland

Bayern Munchen do të ketë përballë Borussia Dortmundin në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës.

Bayern Munchen do të ndeshet në Allianz Arena me skuadrën e Borussia Dortmund.

Të dyja skuadrat janë të penalizuara nga lëndimet, por Dortmundit i mungojnë disa lojtarë kryesorë.

Tek Bayerni mungojnë, Costa, Kouassi, Nubel, Pavard, Tolisso.

Tek Dortmund nuk do jenë të gatshëm, Akanji, Guerreiro, Piszczek, Reyna, Sancho dhe Witsel.

Bayern mban pozitën e dytë, pas fitores së Leipzigut, me 52 pikë, ndërsa Dotmundi mban pozitën e gjashtë me 39 pikë.

Formacionet zyrtare të klubeve

Bayern Munchen: Neuer, Sule, Kimmich, Lewandowski, Sane, Boateng, Goretzka, Davies, Muller, Alaba, Coman.

Borussia Dortmund: Hitz, Zagadou, Delaeney, Dahoud, Haaland, Hazard, Reus, Schulz, Hummels, Can, Meunier.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat