Përfundon pjesa e parë, Juve dhe Lazio barazojnë

Futboll

Përfundon pjesa e parë, Juve dhe Lazio barazojnë

Më: 6 mars 2021 Në ora: 21:36
Foto ilustrim

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit ndërmjet Juventusit dhe Lazios.

Juventus dhe Lazio janë duke u ndeshur në kuadër të xhiros së 26-të të Serie A.

“Biancocielestët” befasuan duke shënuar në Allianz Stadium.

Ishte Joaquin Correa i cili shënoi në min (14’) për ti dhënë avantazhin skuadrës së tij.

Por, Juventus vazhdoi me paraqitje të mirë, Alvaro Morata i dhuroi një asistim mesfushorit Adrien Rabiot i cili shënoi në min (39’).

Skuadrat shkuan në pushime, rezultati i pjesës së parë, Juve 1-1 Lazio.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat