Rangers me Gerradin bëhen kampion të Skocisë

Futboll

Rangers me Gerradin bëhen kampion të Skocisë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 15:06
Steven Gerrard

Tashmë dhe është finale, skuadra e Rangers e udhëhequr nga Steven Gerrard e kanë fituar titullin e ligës skoceze.

Pa asnjë humbje, me 32 ndeshje të zhvilluara deri me tani, Rangers i legjendës së Liverpoolit e fiton titullin me plotë 88 pikë të grumbulluara.

Celtic që ishte kampion i padiskutueshëm i Skocisë, por që sot u gjunjëzua dhe Rangers e fitojnë titullin e parë pas 10 vitesh.

Ja detajet tjera:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat