Munishi për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina-Llapi: Ishte penallti klasike!

Futboll

Munishi për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina-Llapi: Ishte penallti klasike!

Më: 7 mars 2021 Në ora: 22:16
Ismet Munishi

Skuadra e Prishtinës ka fituar ndaj Llapit me rezultatin 2-0 në kryendeshjen e xhiros së fundit të Superligës së Kosovës.

Megjithatë kishte një rast të diskutueshëm, ku Kastriot Selmani u faulua në zonë – ku nuk u akordua penallti nga gjyqtari Mervan Bejtullahu.

Trajneri i njohur, Ismet Munishi mendon se rasti në fjalë ishte penallti dhe Bejtuallhu ka gabuar.

“Kjo është penallti e pastër, nëse kjo nuk është penallti aty s’di”, tha Ismet Munishi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat