Shqiptarët me Napolin e mposhtin Bologna-n

Futboll

Shqiptarët me Napolin e mposhtin Bologna-n

Nga: K.G. Më: 7 mars 2021 Në ora: 22:47
Shqiptarët me Napolin e mposhtin Bologna-n

Napoli arkëton tre pikë domethënëse, duke e mposhtur me rezultat 3:1 Bologna-n.

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, u paraqit nga minuta e parë dhe ai i Shqipërisë, Elseid Hysaj nga minuta e 21-të, kontribuan në fitoren e Napolit.

Për Napolin realizuan Insigne (8' e 76'), Osimhen (65'). Në minutën e 73-të, Soriano shënoi golin e nderit për mysafirët.

Napoli pas javë së 26-të mban pozitën e 6-të me 47 pikë dhe Bologna zë vendin e 12-të me 28.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat