Goal: Këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Futboll

Goal: Këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 15:37
Foto ilustrim

Dhënia e çmimit u anulua në vitin 2020 dhe lojtarët më të mirë të botës përsëri po zhvillojnë garën e tyre për të kërkuar nderin e lakmuar individual

Pasi u anulua në vitin 2020, Topi i Artë është kthyer dhe më të mirët e më të mirëve janë duke synuar ta rrëmbejnë çmimin më të madh individual në botën e futbollit.

Megjithëse çmimi nuk do të dorëzohet deri në Dhjetor, shfaqjet gjatë javëve të ardhshme do të bëjnë një rrugë të gjatë për të vendosur se kush do dhe nuk do të jetë në garë për të pasuar fituesin e viti 2019, Lionel Messin.

Nga ajo që është parë deri më tani në këtë pikë të sezonit, me disa paraqitje fantastike të disa emrave të rinj, nuk përjashtohet mundësia që Topin e Artë ta fitojë një emër tjetër duke ndryshuar nga praktika e viteve të fundit ku dominuan Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Sipas Goal.com, emrat e mëposhtëm janë ata që po e drejtojnë garën drejt Topit të Artë:

20 Zlatan Ibrahimoviç

19 Karim Benzema

18 Son Heung-min

17 Thomas Muller

16 Harry Kane

15 Neymar

14 Kevin De Bruyne

13 Mohamed Salah

12 Jadon Sancho

11 Luis Suarez

10 Joao Cancelo

9 Bruno Fernandes

8 Ruben Diaz

7 Romelu Lukaku

6 Erling Haaland

5 Ikay Gundogan

4 Lionel Messi

3 Cristiano Ronaldo

2 Robert Leëandoëski

1 Kylian Mbappe

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat