Laporta nis punën si President te Barcelona, takon trajnerin Koeman

Futboll

Laporta nis punën si President te Barcelona, takon trajnerin Koeman

Më: 8 mars 2021 Në ora: 15:38
Joan Laporta dhe Ronald Koeman

Presidenti i ri i Barcelonës, Joan Laporta ka vizituar skuadrën e parë, Barcelona B dhe Barcelonën në kategorinë e femrave.

I shoqëruar në çdo kohë nga Rafa Yuste, të dy iu nënshtruan testeve PCR, për të qenë në gjendje të udhëtonin në Paris të martën me ftesë të presidentit të Komisionit Drejtues, Carles Tusquets për ndeshjen e dytë të së mërkurës kundër PSG-së në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Pastaj, Laporta dhe Yust vizituan skuadrën e parë. Ata të dy u takuan me trajnerin, Ronald Koeman dhe stafin e tij dhe gjithashtu lojtarët e Barcelonës në dhomën e zhveshjes.

Pas kësaj, dyshja morën rrugën e tyre në fushat e stërvitjes së Barcelonës B dhe Barcelonës në kategorinë e femrave. Atje, Laporta dhe Yuste përshëndetën të dy skuadrat para se të kalonin te “Johan Cruyff” dhe La Masia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat