Ka luajtur vetëm një ndeshje, cili është lojtari i Bayern Munchen që merr 5 milionë euro rrogë?

Futboll

Ka luajtur vetëm një ndeshje, cili është lojtari i Bayern Munchen që merr 5 milionë euro rrogë?

Më: 8 mars 2021 Në ora: 19:17
Bayern Munchen

Mediumi i njohur gjerman “Vermogenmagazine.de” gjatë ditës së sotshme ka publikuar listën e pagave të futbollistëve të Bayern Munchen.

Në krye të listës është Robert Leëandoëski që merr 19.5 milionë euro në sezon. Pas tij vjen, Manuel Neuer me 18 milionë euro.

Por, futbollisti më me fat po del të jetë Jan Fiete Arp. Sulmuesi i ri edhe pse ka luajtur vetëm një ndeshje këtë sezon, paguhet 5 milionë euro.

Pastaj, Douglas Costa edhe pse jo lojtar i rëndësishëm për bavarezët dhe është vetëm i huazuar, ai paguhet hiq më pak se 12 milionë euro në sezon.

Rroga më e vogël është për portierin e katërt, Ron Thorben Hoffmann. Ai merr vetëm 100 mijë euro në sezon.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat