Zyrtare: Hamsik transferohet te IFK Goteborg

Futboll

Zyrtare: Hamsik transferohet te IFK Goteborg

Më: 8 mars 2021 Në ora: 20:20
Marek Hamsik

Futbollisti Marek Hamsik ka nënshkruar marrëveshje me IFK Gateborg deri në 30 gusht 2021.

“Testet mjekësore kanë përfunduar, kontrata është nënshkruar”, klubi shkoi në komunikatë, duke njoftuar arritjen e sllovakut.

Hamsik nënshkroi kontratë deri me 30 gusht me klubin suedez dhe 33-vjeçari do të këtë kohë që të luajë para Kampionatit Evropian gjatë verës.

“Marek është këtu të përformojë dhe është shumë i motivuar. Ai ka cilësitë që Goteborg dëshiron t’i ketë”.

“Aftesitë, se bashku me profesionalizmin dhe pasionin e bën atë unik”, u shpreh drejtori sportiv Pontus Farenerud.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat