Notat e lojtarëve, Chelsea 2-0 Everton: Pickford më i miri në fushë

Futboll

Notat e lojtarëve, Chelsea 2-0 Everton: Pickford më i miri në fushë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 21:07
Pickford

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Evertonit me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 28 në Ligën Premier.

Golat për Chelsean në këtë ndeshje i shënuan Ben Godfrey (autogol) dhe Jorginho nga penalltia.

Marcos Alonso (7.7), Andreas Christensen (7.6) dhe Jorginho (7.5) ishin më të vlerësuarit te Chelsea.

Më i miri në fushë ishte portieri i Everton, Jordan Pickford që bëri disa pritje të mëdha, duke u vlerësuar me notën 8.0.

Chelsea mban në vendin e katërt me 50 pikë, katërt më shumë se Evertoni që është një vend më poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat