Atletico i kundërpërgjigjet Realit zyrtarisht: Ata ankohen edhe në vendimet e drejta të gjyqtarit

Futboll

Atletico i kundërpërgjigjet Realit zyrtarisht: Ata ankohen edhe në vendimet e drejta të gjyqtarit

Më: 9 mars 2021 Në ora: 00:54
Pamje nga ndeshja

Ka pasur një debat të madh në Spanjë pas Derbi të Madridit, ku gjyqtari Alejandro Hernandez Hernandez mori vendimin të mos jap penallti për Real Madridin, pas një lojë me dotë në zonë të mbrojtësit të Atleticos.

Emilio Butragueno, drejtori i Real Madrid, kritikoi vendimin e gjyqtarit që edhe pasi shikoi në VAR, nuk dha penallti.

Megjithatë, Atletico Madridi – ashtu si eksperti i gjykimit Juan Andujar Oliver – besojnë se vendimi ishte i saktë, pra nuk kishte penallti.

Ata mendojnë se ishte një prekje me dorë e pavullnetshme nga Felipe dhe për këtë janë përgjigjur në rrjetet sociale.

“Ata kritikojnë edhe vendimet e sakta …” filloi cicërima e postuar të hënën pasdite nga klubi spanjoll.

“Disa janë mësuar të kenë gjithmonë erë në favor të tyre”, mbyllet postimi i Atleticos.

Ekzistonte zhgënjimi për këtë edhe në dhomën e zhveshjes së Atletico Madrid, me lojtarët që ndihen të njëjtën mënyrë.

Gjatë ndeshjes, Luis Suarez madje debatoi me Lucas Vazquezin, duke i thënë se jeni mësuar të keni gjykimin në favor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat