Ramadani flet për fitoren ndaj Besës

Futboll

Ramadani flet për fitoren ndaj Besës

Më: 10 mars 2021 Në ora: 16:52
Ramadani flet për fitoren ndaj Besës

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani pas ndeshjes me Besën e Pejës është shprehur i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij.

Ramadani në intervistën pas ndeshjes për mikrofonin e “Art Sport” deklaroi se tre pikët në ndeshjen e sotme ishin vendimtare, por goli i pranuar ua ka prishë pak qefin.

“Duke marrë parasysh edhe fushën që ishte mjaft me borë, ishte shumë e vështirë. Uroj futbollistët për fitore, pak na prishi qefin goli i pranuar, megjithatë tre pikët ishin vendimtare. Arsye kryesore ishte rezultati i lartë, që koncentrimi mos të ishte i duhur”, deklaroi Ramadani, transmeton Insporti.com

Stretegu prishtinas foli edhe për mungesën e sulmuesit nigerian, Otto John, për të cilin deklaroi se situata e tij ka mbetur e njëjtë dhe se është futbollist i Prishtinës.

“Ai është futbollist i Prishtinës, është lojtar i joni, presim që të merr pasaportën dhe të kthehet, ai është lojtar i rëndësishëm për ne, ne nuk do të merremi më me këtë pasi kur do të vjen, ai është lojtar i Prishtinës”, përfundoi ai, transmeton Insporti.com.

Skuadra prishtinase fitoi ndeshjen me rezultat 5:1.

Prishtina me këtë fitore renditet në pozitën e parë me 50 pikë, aq sa ka edhe Drita por që ka një ndeshje më pak. Drita të nesërmen do të përballet me Gjilanin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat