Ylli i Shqipërisë vazhdon me gola në Turqi

Futboll

Ylli i Shqipërisë vazhdon me gola në Turqi

Më: 14 mars 2021 Në ora: 18:56
Ylli i Shqipërisë vazhdon me gola në Turqi

Ylli shqiptar, Endri Çekiçi ka vazhduar me formën e mirë në futbollin turk.

Ai ka vazhduar me gola në kampionatin elitar të Turqisë me skuadrën e Ankaragucut.

Ankaragucu ka triumfuar me rezultat bindës 3:0 kundër Goztepes, në kuadër të javës së 30-të.

Çekiçi ka qenë realizator i golit përfundimtar në minutën e 63-të.

Mesfushori shqiptar mori një pasim të mirë në zonë nga bashkëlojtari i tij, Stelios Kitsiou dhe me një goditje të saktë e mposhti portierin kundërshtar.

Ankaragucu tani ndodhet në vendin e 17-të me 29 pikë, kurse Goztepe është e nënta me 39 të tilla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat