Napoli gjen pasuesin e Koulibalyt

Futboll

Napoli gjen pasuesin e Koulibalyt

Më: 20 mars 2021 Në ora: 11:59
Napoli gjen pasuesin e Koulibalyt

Me Khalidou Koulibaly që po bën gati valixhet për t’u larguar në fund të sezonit, Napoli është vënë në lëvizje për të gjetur pasuesin e tij dhe ka avancuar kontaktet me mbrojtësin Marcos Senesi.

Argjentinasi është pjesë e Feyenoord dhe drejtuesit e Napolit kanë arritur një marrëveshje me menaxherët e futbollistit e tani janë duke negociuar me me klubin holandez në lidhje me vlerën e kartonit.

Mbrojtësi 24-vjeçar është rritur te San Lorenzo dhe u transferua te Feyenoord në verën e 2019-ës, teksa me fanellën e klubit holandez ka luajtur 51 ndeshje dhe ka shënuar edhe 4 gola.

Drejtuesit e Feyenoord duan të arkëtojnë të paktën 20 milionë euro për kartonin e Senesi, ndërsa Napoli është gati të paguajë 15 milionë euro, megjithatë marrëveshja mund të arrihet për një shifër të ndërmjetme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat