Mertens me Napolin heshtin Romën

Futboll

Mertens me Napolin heshtin Romën

Nga: K.Goca Më: 21 mars 2021 Në ora: 22:34
Mertens me Napolin heshtin Romën

Futbollisti Dries Mertens është trim i fitores së Napolit, me rezultat 2:0 kundër Romës në stadiumin “Olimpico” në Romë. 

Mbrëmje e madhe për mbrojtësin Elseid Hysaj, importojnë pikë të plota nga Roma, ndërsa Marash Kumbulla ka pasur një natë të keqe me Romën. 

Hysaj u paraqit standard, ndërsa Kumbulla nga minuta e 83-të.

Dries Mertens vulosi fitoren me golat që realizo në minutën e 27-të dhe të 34-tën.

Napoli është në vend të pestë me 53 pikë dhe ka tre më shumë se Roma, që gjendet një pozitë më poshtë pas 28 jave në Serie A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat