Media zvicerane me notë të jashtëzakonshme për Xherdan Shaqirin

Futboll

Media zvicerane me notë të jashtëzakonshme për Xherdan Shaqirin

Nga: Kemajl Goca Më: 26 mars 2021 Në ora: 14:24
Media zvicerane me notë të jashtëzakonshme për Xherdan Shaqirin

Futbollisti Xherdan Shaqiri, dje ishte në formën më të mirë, duke asistuar në golin e dytë dhe të tretë, për fitoren bindëse të Zvicrës, me rezultat 3:1 kundër Bullgarisë në Sofje, në ndeshjen e vlefshme të grupit C të kualifikueseve për Kampionatin Botëror. 

Media zvicerane “Blick” e vlerëson me notën me të madhe yllin nga Kosova, Xherdan Shaqiri, 5, ndërsa kapitenin Granit Xhakën me 5.   

Ja nota sipas “Blick”:  Yann Sommer 4, Nico Elvedi 4, Manuel Akanj 4, Ricardo Rodriguez 4, Kevin Mbabu 4, Remo Freuler 3, Granit Xhaka 4, Steven Zuber 4, Xherdan Shaqiri 5, Breel Embolo 4 dhe Haris Seferoviç 4.

Image

Granit Xhaka

Zvicra startoi me fitore dhe synon vendin e parë në grup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat