Holanda shënon fitoren e parë 

Futboll

Holanda shënon fitoren e parë 

Nga: K.G. Më: 27 mars 2021 Në ora: 19:52
Holanda shënon fitoren e parë 

Kombëtarja e Holandës e ka hedhur pas shpine humbjen me 4:2 nga Turqia dhe i rikthehet fitoreve, duke e mundur me 2:0 Letoninë.

Për ‘Tulipanë’ është fitorja e parë në grupin H në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam. 

Golat i shënuan Berghuis (32') e de Jong (69').

Turqia kryeson renditjen me 6 pikë, duke lënë pas Malin e Zi me 6, Holandën 3, Norvegjinë 3, Letonia 0 dhe Gjibraltarin 0.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat