Napoli në ankth, Mertens dyshohet se u lëndua ndaj Çekisë

Futboll

Napoli në ankth, Mertens dyshohet se u lëndua ndaj Çekisë

Më: 27 mars 2021 Në ora: 23:35
Dries Mertens

Sulmuesi i Napolit dhe Kombëtares belge, Dries Mertens, ka dalë nga fusha shkaku i një lëndimi të dyshuar.

Skuadra e Napolit është duke pritur lajme të reja nga Kombëtarja e Belgjikës pasi Dries Mertens lëndoi shpatullën e tij në ndeshjen për kualifikime në Kupës së Botës me Çekinë.

Sulmuesi kishte filluar mirë ndeshjen, por u detyrua të zëvendësohej në min (56′).

Dyshimet janë se Mertens mund të ketë lënduar shpatullën e tij, por Napoli është në pritje të rezultateve të testimeve të stafit mjekësor.

Napoli ka të gjitha arsyet të shqetësohet, duke marrë parasysh që Victor Osimhen lëndoi shpatullën e tij ndërsa ishte duke u paraqitur me Nigerinë në nëntor dhe qëndroi jashtë fushës për më shumë se dy muaj.

Mertens sapo është rikthyer nga lëndimi, i cili e mbajti jashtë fushave që nga muaji dhjetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat