Zvicra i falet Xherdan Shaqirit

Futboll

Zvicra i falet Xherdan Shaqirit

Nga: Kemajl Goca Më: 28 mars 2021 Në ora: 21:14
Zvicra i falet Xherdan Shaqirit

Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore me rezultat minimal 1:0 kundër Lituanisë, në takimin që u zhvillua në St. Gallen. 

Zvicra i falet Xherdan Shaqirit, i cili realizoi golin e fitores në minutën e 2-të.

Shaqiri dhe kapiteni Granit Xhaka treguan lojës shumë të mirë me bashkëlojtarë. 

Futbollisti Shaqiri u zëvendësua në minutën e 80-të nga Admir Mehmedi. 

Xhaka luajti tërë takimin.  Zvicra kryeson me 6 pikë në grupin C të kualifikueseve për Kampionatin Botëror, duke lënë pas Italinë po me aq pikë dhe Lituaninë, që është në pozitën e tretë me 0 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat