Hazard rikthehet te Real Madrid për të vazhduar trajtimin

Futboll

Hazard rikthehet te Real Madrid për të vazhduar trajtimin

Më: 29 mars 2021 Në ora: 17:56
Hazard rikthehet te Real Madrid për të vazhduar trajtimin

Sulmuesi Eden Hazard është rikthyer te Real Madrid pasi kaloi disa kohë duke punuar me bashkëkombësin Lieven Maesschalk.

30-vjeçari ka pësuar tjetër lëndim në muskuj, që shkaktoi të mungonte në ndeshjet e “Los Blancos” dhe Kombëtares së Belgjikës.

Sipas mediave belge, Hazard do vazhdoi trajtimin në të gjithë pjesët e poshtme të trupit, nga barku deri te gjuri.

Që nga koha kur u lëndua në vitin 2019, Hazard nuk ka gjetur fare formën duke pësuar lëndime të shpeshta muskulore, që ndikuan të shihet si transferimi më i dobët në histori të klubit.

Sidoqoftë, kontrata e tij me Real Madridin zgjat deri në vitin 2023.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat