Shukri Paçarada flet para sfidës Spanjë - Kosovë: Sa më pak gabime të kemi

Futboll

Shukri Paçarada flet para sfidës Spanjë - Kosovë: Sa më pak gabime të kemi

Nga: Kemajl Goca Më: 31 mars 2021 Në ora: 13:45
Shukri Paçarada

Sfida mes Spanjës dhe Kosovës është më shumë se ndeshje futbolli dhe luhet sonte në Sevilla, duke filluar në orën 20.45, në kuadër të xhiros së tretë të grupit B të kualifikueseve për Kampionatin Botëror. 

Ish portieri i gjeneratës së artë të klubit të futbollit Prishtina, Shukri Paçarada, tha se është ndeshje e vështirë për djelmoshat tanë.

Shukri, si e sheh takimin sot mes Spanjës dhe Kosovës, Spanja është Spanjë por si duhet të veprojë apo reagojë Kombëtarja jonë ndaj superfuqisë botërore?

“Lojë e vështirë, gjithsesi spanjollët kanë futbollin më teknik në botë, na nevojitet ditë e mirë që të jemi shumë kompakt në anën defensive si dhe koncentrim maksimal në posedimin e topit që sa më pak gabime të kemi.

Në qoftë se trajneri pozicionon lojtarët që janë më në formë atëherë do të kemi rast edhe të prezantohemi denjësisht duke e ditur ngritjen e shumë futbollistëve për klube të mira europiane”, thotë Paçarada për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat