Liverpooli vendos për të ardhmen e Xherdan Shaqirit

Futboll

Liverpooli vendos për të ardhmen e Xherdan Shaqirit

Më: 1 prill 2021 Në ora: 18:00
Liverpooli vendos për të ardhmen e Xherdan Shaqirit

Liverpooli ka vendosur për të ardhmen e futbollistit shqiptar me pasaportë zvicerane, Xherdan Shaqirit. 

Gazeta e njohur “The Sun” ka shkruar se Shaqiri do të jetë në mesin e disa futbollistëve që Liverpooli do ti shesë gjatë afatit kalimtar të verës.

Bëhet e ditur se te Liverpooli kanë vendosur që ta nxjerrin Shaqirin në shitje këtë verë dhe për kartonin e tij, po shpresojnë të marrin një ofertë deri në 15 milionë euro.

Mesfushori i Kombëtares së Zvicrës këtë edicion ka shënuar një gol dhe ka bërë katër asistime në 19 paraqitje për Liverpoolin në të gjitha garat. Ai është pjesë e Liverpoolit prej vitit 2018 kurse me kampionin e Anglisë, ka kontratë deri në vitin 2023.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat