Pirlo flet për mundësinë e rikthimit të Dybala, McKennie dhe Arthur kundër Napolit.

Futboll

Pirlo flet për mundësinë e rikthimit të Dybala, McKennie dhe Arthur kundër Napolit.

Më: 4 prill 2021 Në ora: 08:52
Andrea Pirlo

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, nuk ishte fare i kënaqur me epilogun e “Derby della Mole”.

Pirlo deklaroi se skuadra ishte e ngurtë dhe se pësuan nga gabimet e veta.

Italiani theksoi se nëse “Bianconerët” duan ta shpëtojnë këtë sezon, ata nuk duhet ta humbin koncentrimin siç kanë bërë deri tani.

Ai u ndal të flasë edhe për ndeshjen ndaj Napolit e cila do zhvillohet të mërkurën.

“Është një finale që e kemi obligim ta fitojmë për të mos humbur hapim me skuadrat e para në tabelë”, tha ai.

Pirlo u pyet nëse do të rikthehen në këtë sfidë edhe treshja e suspenduar, Dybala, McKennie dhe Arthur.

“Nuk kam vendosur ende, kam gjëra të tjera në mendje tani ne këto momente”, tha Pirlo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat