Collado cilësohet si zëvendësuesi ideal i Lionel Messit

Futboll

Collado cilësohet si zëvendësuesi ideal i Lionel Messit

Më: 4 prill 2021 Në ora: 11:29
Collado cilësohet si zëvendësuesi ideal i Lionel Messit

Collado cilësohet si zëvendësuesi ideal i Lionel Messit tek Barcelona.

Loja e tyre, driblimet dhe inteligjenca në fushë ka shumë pika të përbashkëta, po ashtu si edhe shtati fizik i lojtarëve. Sigurisht që për të mbërritur në nivelin e yllit argjentinas është shumë e vështirë, por të dhënat e Collados janë shumë të mira.

Futbollisti i talentuar do të realizonte perlën e vërtetë nga goditja e dënimit kundër Alcoyano.

Teksa rezultati ishte në shifrat 1-0 pas golit të Manajt, Collado do të shpaloste gjithë klasin e tij me konkretizimin e saktë të goditjes së dënimit për të gjetur cepin e rrjetës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat