Renova shkakton tronditje të Shkupi 

Futboll

Renova shkakton tronditje të Shkupi 

Nga: K.Goca Më: 4 prill 2021 Në ora: 17:35
Renova shkakton tronditje të Shkupi 

Skuadra shqiptare, Renova nga Xhepçishti i Tetovës, shkakton tronditje të Shkupi.

Renova fitoi derbin shqiptar me rezultat 1:0 kundër Shkupit vendas.

Për Shkupin shënoi Ademi (85′) dhe për Renovën Jasharovski (8′) e Mishkovski (68′). 

Shkupi ngec në luftë për vend të parë, duke e zënë pozitën e dytë me 46 pikë dhe ka minus 10 nga Shkëndija dhe Renova renditet në vend të nëntë me 27 sosh. 

Kampionati i Maqedonisë së Veriut 
Rabotniçki-Boreci 2:1
Shkëndija-Sileksi 2:1
Struga TL – Bellasica 3:1
Shkupi - Renova 1:2
Pelisteri-Vardari 2:0
Makedonija GP –A. Pandev 1:2

Tabela

1. Shkendija    25    16    8    1    49:16    56
2. Shkupi    25    13    7    5    36:22    46
3. Makedonija GP    25    12    5    8    37:33    41
4. Struga Trim & Lum    25    9    10    6    27:21    37
5. Rabotniçki    25    8    12    5    29:25    36
6. Boreci    25    9    6    10    24:25    33
7. Pelisteri    25    8    8    9    24:26    32
8. Akademija Pandev    25    9    4    12    20:26    31
9. Renova    25    6    9    10    28:35    27
10. Vardari    25    6    9    10    29:42    27    
11. Sileksi    25    7    5    13    32:32    26
12. Bellasica    25    3    5    17    20:52    14
Në javën e 26-të do ta takohen: A. Pandev-Shkupi, Bellasica-Makedonija GP, Borec Struga Trim & Lum, Rabotniçki-Pelisteri, Renova-Shkëndija dhe Sileksi-Vardari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat