Celina luan 80 minuta për skuadrën e tij

Futboll

Celina luan 80 minuta për skuadrën e tij

Më: 4 prill 2021 Në ora: 23:19
Celina luan 80 minuta për skuadrën e tij

Marseille ka mposhtur Dijonin, në sfidën e xhiros së 31-të në ligën franceze.

Marseille fitoj me lehtësi ndaj skuadrës së fundit me rezultat 2:0.

Për Dijonin nga minuta e parë u paraqit repreznetuesi I Kosovës, Bersant Celina, që luajti deri në minutën e 80-të.

Golat për gjigantin francez i shënuan Leonadro Balerdi dhe Alvaro.

Kjo fitore ia mundësojë Marseille të arrijë kuotën e 48 pikëve në pozitën e gjashtë, ndërsa në fund të renditjes Dijon ka 15-të pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat