​Zidane: Nuk kam nevoj ta kopjoj Kloppin, Liverpooli skuadër e kompletuar

Futboll

​Zidane: Nuk kam nevoj ta kopjoj Kloppin, Liverpooli skuadër e kompletuar

Më: 5 prill 2021 Në ora: 14:22
Zinedine Zidane

Zinedine Zidane foli për mediat përpara ndeshjes së parë të Real Madridit kundër Liverpoolit dhe ai shpjegoi se nuk mendon se finalja e vitit 2018 do të ketë shumë ndikim në atë që ndodh në këtë çerekfinale.

“E kaluara tashmë ka ndodhur. Ne po jetojmë në të tashmen. Mendoj se është e njëjta gjë për të dy ekipet. Ne duhet t'i qasemi asaj si një lojë tjetër. Ndeshja tjetër është gjithmonë një ndeshje shumë e rëndësishme, ashtu si ajo e fundit që kemi pasur në shtëpi me Eibarin. Ne po mendojmë vetëm për këtë ndeshje nesër. “, u shpreh fillimisht Zinedine Zidane.

Duke folur për skuadrën e Liverpoolit, Zidane u pyet se cilat mendon se janë pikat e forta të saj.

“Unë mendoj se ata kanë lojtarë që mund të mbulojnë ata që mungojnë. Kemi gjithashtu shumë lojtarë që mungojnë, por gjithashtu kanë forcë në thellësi. Me Liverpoolin është e njëjta gjë. Unë mendoj se ata janë një ekip i kompletuar. Disa mund të thonë se forca e tyre është tre sulmuesit e tyre sepse janë shumë të mirë, dhe kjo është e vërtetë, por është një ekip shumë solid në tërësi. Ne e dimë se sa të mirë janë sulmuesit e tyre dhe sa klinikë janë ata, prandaj duhet t'i shikojmë me vëmendje"

Zidane u pyet më pas për Jurgen Klopp dhe nëse ka ndonjë karakteristikë të gjermanit që ai aspiron të replikojë.

“Ai është një trajner i shkëlqyeshëm dhe një trajner me përvojë. Puna që ai ka bërë në të gjithë karrierën e tij ka qenë e mirë dhe tani me Liverpoolin po ashtu. Unë nuk kam nevojë ta kopjoj atë dhe ai nuk ka nevojë të më kopjojë mua, por unë i shikoj të gjithë trajnerët për të parë se çfarë bëjnë ata. Në veçanti, pashë shumë gjëra nga trajnerë të tjerë kur po bëja kursin tim të trainimit. ”, tha Zidane në fund.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat