Bllokimi i fluturimeve ajrore, Kombëtarja e Shqipërisë nuk udhëton drejt Ukrainës

Futboll

Bllokimi i fluturimeve ajrore, Kombëtarja e Shqipërisë nuk udhëton drejt Ukrainës

Më: 8 prill 2021 Në ora: 11:58
Bllokimi i fluturimeve ajrore, Kombëtarja e Shqipërisë nuk udhëton drejt Ukrainës

Bllokimi i fluturimeve ajrore, Kombëtarja e Shqipërisë nuk udhëton drejt Ukrainës!

Kombëtarja shqiptare e Futsallit nuk do ta zhvillojë ndeshjen e eliminatoreve të Europianit 2022 me Ukrainën, e programuar për t’u luajtur më 11 prill 2021 në Zaporizhia.

Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se shkak për këtë ndryshim të programit është bërë bllokimi i fluturimeve në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” të Tiranës. Kombëtarja duhet të ishte nisur që mëngjesin e së enjtes drejt Ukrainës, por e ka pasur të pamundur.

Federata Shqiptare e Futbollit ka vënë menjëherë në dijeni ndërkohë UEFA-n për situatën e krijuar dhe për pamundësinë e udhëtimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat