Takohet me drejtuesit e Milanit

Futboll

Takohet me drejtuesit e Milanit

Më: 8 prill 2021 Në ora: 12:06
Takohet me drejtuesit e Milanit

Agjenti i kapitenit të Napolit, Lorenzo Insigne, Vincenzo Pisacane thuhet se vizitoi selinë e Milanit.

Reprezentuesi italian ka shënuar 15 gola në 26 ndeshje të Serie A këtë sezon dhe 29-vjeçari vazhdon të luajë një pjesë të rëndësishme në “Stadio Diego Maradona”.

Sidoqoftë, kontrata e kapitenit të Partenopei skadon në qershor të vitit 2022 dhe takimi i agjentit të tij me klube të tjera do të ushtronte presion ndaj presidentit të Azzurrit, Aurelio De Laurentiis.

Insigne erdhi përmes akademisë në Napoli dhe ka luajtur 388 ndeshje zyrtare që nga debutimi i tij, duke kontribuar me 105 gola në këtë proces.

La Gazzetta dello Sport pretendon se Pisacane u takua me Rossonerët, por arsyeja për vizitën është ende e paqartë.

Një lëvizje në Milano duket shumë e vështirë, por thashethemet do të vazhdojnë për sa kohë që një marrëveshje e re nuk është nënshkruar në Napoli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat