Dy klube të mëdha futen në garë për Boateng

Futboll

Dy klube të mëdha futen në garë për Boateng

Më: 10 prill 2021 Në ora: 11:37
Dy klube të mëdha futen në garë për Boateng

Barcelona dhe Tottenham Hotspur raportohet se janë në garë për mbrojtësin gjerman, Jerome Boatengun.

Kështu ka raportuar gazetari i njohur gjerman, Christian Falk, nga gazeta “Bild”.

Boateng do të largohet gjatë afatit kalimtar të verës nga Bayern Munichi si lojtar i lirë, pasi I skadon kontrata më 30 qershor të këtij viti.

Drejtori sportiv i klubit gjerman, Hasan Salihamxhiq, ditë më parë konfirmoi se 32-vjeçari do largohet dhe se nuk ka bisedime për zgjatje të kontratës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat