Ish-lojtari i Barçës: Messi i përgatiste kafenë Ronaldinhos

Futboll

Ish-lojtari i Barçës: Messi i përgatiste kafenë Ronaldinhos

Më: 10 prill 2021 Në ora: 16:39
Ish-lojtari i Barçës: Messi i përgatiste kafenë Ronaldinhos

Një të kaluar të shkurtër me fanellën e Barcelona-s, por kaq ka mjaftuar për të njohur nga afër dy fenomenë si Lionel Messi dhe Ronaldinho.

Andrea Orlandi ka zbuluar disa detaje mbi eksperiencën e tij me katalanasit në një intervistë të dhënë për Goal.

Aktualisht analist për LaLigaTV, Orlandi ka treguar:

“Nuk ka qenë e kënaqshme të stërvitesha me Messi-n sepse nuk arrija t’ia hiqja topind he t’i afrohesha”, ka thënë ish-lojtai.

“Ishte shumë i turpshëm dhe Ronaldinho kujdesej për të. Mbaj mend se përgatiste kafenë për Ronny dhe nuk thoshte asnjë fjalë, por në fushë transformohej në një përbindësh”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat