Ky është reagimi i Guardiolas

Futboll

Ky është reagimi i Guardiolas

Më: 10 prill 2021 Në ora: 19:37
Ky është reagimi i Guardiolas

Manchester City pësoi humbjen e parë pas gjashtë ndeshjesh sot ndaj Leeds United në Premier League.

Skuadra e Pep Guardiolas doli e humbur me shifrat 1-2 ndaj asaj të Bielsas.

Pas ndeshjes për mediet foli Guardiola, që nënvizoi faktin se skuadra e tij tregohet naive kur del në sulm.

“Në golin që i dhuruam, them se edhe nëse kemi qëndrueshmëri, ne tregohemi naivë për të provuar kundërsulmin. Nuk e kishim lojën nën kontroll, duke mos krijuar mundësi të mjaftueshme për sulmuesit, është pjesë e lojës.

Ata kanë pasur mundësi në 10 minutat e fundit dhe kanë qenë në gjendje t’i shfrytëzojnë ato dhe të shënojnë golin e fitores. Tani le të pushojmë pak sepse duhet të përgatitemi për ndeshjen me Borussia Dortmund në Champions.

Për dy ditë duhet të vendosim si do luajmë”, tha ndër të tjera Guardiola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat