E zbulon Pioli: Fola me Ibran, më tregoi çfarë i kishte thënë gjyqtarit

Futboll

E zbulon Pioli: Fola me Ibran, më tregoi çfarë i kishte thënë gjyqtarit

Më: 10 prill 2021 Në ora: 23:05
E zbulon Pioli: Fola me Ibran, më tregoi çfarë i kishte thënë gjyqtarit

Skuadra e Milanit ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim ndaj Parmas në xhiron e 30-të në Serie A, shkruan Insporti.

Milani mbeti dhjetë futbollistë në fushë në minutën e 61-të, kur Zlatan Ibrahimovicit iu tregua iu dha direkt kartoni i kuq.

Si duket, Ibrahimovic duhet t’i ketë thënë diçka gjyqtarit, pasi ai u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Pas ndeshjes, trajneri Stefano Pioli u pyet për veprimin e gjyqtarit dhe për atë se çfarë kishte ndodhur.

“Sapo kam folur me Zlatanin, ai nuk ka treguar mungesë respekti ndaj tij dhe mbi të gjitha nuk e ka fyer”, tha ai.

“Vendimi i gjyqtarit? Mua Zlatani më tha që i kishte thënë këto fjali ‘Vërtetë që nuk të interesojnë ato çfarë them unë?’”, tha Pioli.

“Më vjen keq sepse në ndeshje kishte akoma situata të rrezikshme dhe ky rast e ndryshoi takimin”, përfundoi Stefano Pioli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat