Sociedati ia dedikon trofeun heronjëve të vërtetë

Futboll

Sociedati ia dedikon trofeun heronjëve të vërtetë

Më: 11 prill 2021 Në ora: 11:48
Sociedati ia dedikon trofeun heronjëve të vërtetë

Skuadra e Real Sociedatit, erdhi deri te titulli në Kupën e Spanjës, pasi që në finale, mundi Atletik Bilbaon me 1-0. Ishte trofeu i parë për skuadrën nga Sen Sebastiani, pas pritjes 34 vjeçare, pasi që ajo e fundit ishte në vitin 1987.

Sa si rëndësishëm është trofeu për skuadrën e Sosiedatit, mund të vërehej në reagimin e trajnerin të kësaj skuadre në pres konferencën pas ndeshjes.

Mirëpo skuadra e Sosiedatit bëri edhe një hap tjetër të madh dhe vendosi që trofeun t’ia dedikojë punëtorëve shëndetësor, të cilët në dy vitet e fundit janë në linjën e parë kundër pandemisë “Covid 19”.

Futbollistët e klubit të drejtuar nga kapiteni Mikel OjerZaball, vizituan spitalin në San Sebastian, me qëllim që mjekët dhe tërë personeli mjekësor të shjojnë trofeun dhe të ndajnë gëzimin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat