Maresca ka bërë gabim të turpshëm!

Futboll

Maresca ka bërë gabim të turpshëm!

Më: 11 prill 2021 Në ora: 12:27
Maresca ka bërë gabim të turpshëm!

Zlatan Ibrahimoviç u ndëshkua në ndeshjen ndaj Parmës me karton të kuq për protestat ndaj arbitrit Maresca që me sa duket ka gabuar. Pamjet filmike që kanë qarkulluar kudo dëshmojnë qartë se nuk ka asnjë ofendim në drejtim të gjyqtarit nga sulmuesi suedez.

Madje, ky i fundit i thotë këtë fjali: “Tani vërshëllen…

Të duket e çuditshme eh! Nuk të intereson se çfarë them unë!” Në atë moment, Maresca keqinterpreton fjalinë e sulmuesit dhe i nxjerr të kuqin menjëherë.

Arbitri ka menduar se Zlatan e ka ofenduar duke i thënë: “Ti je bastard!”. Gjithsesi, pamjet filmike vërtetojnë të kundërtën. Milan do ta apelojë kartonin e kuq, por deçizive do të jetë raporti që do të dërgojë arbitri Maresca.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat