Shkupi fiton dhe vazhdon ëndrrën për titull

Futboll

Shkupi fiton dhe vazhdon ëndrrën për titull

Nga: K.G. Më: 11 prill 2021 Në ora: 14:58
Shkupi fiton dhe vazhdon ëndrrën për titull

Skuadra e Shkupit ka shënuar fitore në Strumicë me rezultat 1:0 ndaj Akademia Pandev. 

Shkupjanët vazhdojnë ende ëndrrën për titull, ani se janë goxha larg me pikë nga lideri Shkëndija nga Tetova. 

Skuadra shqiptare tregoi lojë të mirë dhe me plot meritë importoi tre pikë, falë golit të Diack në minutën e 78-të. 

Pas javës së 26-të, Shkupi zë vendin e dytë me 49 pikë, ka dhjetë me pak se lideri Shkëndija dhe Akademia Pandev renditet në pozitën e 8-të me 31 sosh.

Liga e Maqedonisë së Veriut 
Rabotniçki – Pelisteri 3:1
Renova – Shkëndija    0:3
Akad. Pandev – FC Shkupi 0:1
Sileksi – Vardari    6:0
Boreci – Struga Trim Lum 0:1
Bellasica – Makedonija Gj.P. 0:2

Tabela

1. Shkendija    26    17    8    1    52:16    59
2. Shkupi    26    14    7    5    37:22    49
3. Makedonija GP    26    13    5    8    39:33    44
4. Struga Trim & Lum    26    10    10    6    28:21    40
5. Rabotniçki    26    9    12    5    32:26    39
6. Boreci    26    9    6    11    24:26    33
7. Pelisteri     26    8    8    10    25:29    32
8. Akademia Pandev    26    9    4    13    20:27    31
9. Sileksi    26    8    5    13    38:32    29
10. Renova    26    6    9    11    28:38    27
11. Vardari        26    6    9    11    29:48    27
12. Bellasica    26    3    5    18    20:54    14
Në javën e ardhshme takohen: Makedonija GP - Boreci, Pelisteri - Sileksi, Shkëndija - Akademia Pandev, Shkupi - Bellasica, Struga TL-Rabotniçki dhe Vardari-Renova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat