Struga Trim & Lum fiton në Veles

Futboll

Struga Trim & Lum fiton në Veles

Nga: K.G. Më: 11 prill 2021 Në ora: 15:03
Struga Trim & Lum fiton në Veles

Skuadra shqiptare, Struga Trim & Lum, importon tre pikë nga Velesi, duke i shkaktuar humbje me rezultat 1:0 Borecit, në takimin e javës së 26-të të elitës së futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Meçinoviq në minutën e 48-të shënoi për fitoren e madhe të struganëve.

Struga Trim & Lum renditet në vend të katërt me 40 pikë dhe ka shtatë më shumë se Boreci, që gjendet dy vende më poshtë. 

Liga e Maqedonisë së Veriut 

Rabotniçki – Pelisteri 3:1
Renova – Shkëndija    0:3
Akad. Pandev – FC Shkupi 0:1
Sileksi – Vardari    6:0
Boreci – Struga Trim Lum 0:1
Bellasica – Makedonija Gj.P. 0:2

Tabela

1. Shkendija    26    17    8    1    52:16    59
2. Shkupi    26    14    7    5    37:22    49
3. Makedonija GP    26    13    5    8    39:33    44
4. Struga Trim & Lum    26    10    10    6    28:21    40
5. Rabotniçki    26    9    12    5    32:26    39
6. Boreci    26    9    6    11    24:26    33
7. Pelisteri     26    8    8    10    25:29    32
8. Akademia Pandev    26    9    4    13    20:27    31
9. Sileksi    26    8    5    13    38:32    29
10. Renova    26    6    9    11    28:38    27
11. Vardari        26    6    9    11    29:48    27
12. Bellasica    26    3    5    18    20:54    14
Në javën e ardhshme takohen: Makedonija GP - Boreci, Pelisteri - Sileksi, Shkëndija - Akademia Pandev, Shkupi - Bellasica, Struga TL-Rabotniçki dhe Vardari-Renova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat