Feyenoord triumfon në udhëtim

Futboll

Feyenoord triumfon në udhëtim

Më: 11 prill 2021 Në ora: 15:21
Feyenoord triumfon në udhëtim

Feyenoordi siguroi fitoren e dytë radhazi në Eredivisie, këtë herë duke mposhtur Utrechtin në shifrat 1-2 në transfertë.

Sfida nisi keq për klubin nga Roterdami, pasi në minutën e 13′ autogoli i Fer u dha avantazhin vendasve.

Sidoqoftë, në të njëjtën mënyrë do të riktheheshin ekuilibrat, pasi në minutën e 27′ Gustavson devijoi topin drejt portës së vendasve.

Pjesa e dytë ofron të njëjtën panoramë, por këtë herë miqtë do të tregoheshin më të saktë, teksa në të 57-ën kapiteni Bergais realizoi dhe golin e fitores për Feyenoordin.

Me këtë sukses, skuadra nga Roterdami blindon pozitat në zonën Play Off të Europa Leagues, që është edhe objektivi i vetëm i mbetur për klubin këtë sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat