​Arsenali luan për tre pikë ndaj Sheffied United, formacionet zyrtare

Futboll

​Arsenali luan për tre pikë ndaj Sheffied United, formacionet zyrtare

Më: 11 prill 2021 Në ora: 19:17
Mikel Arteta

Duke kaluar nëpër një sezon totalisht zhgënjyes, Arsenali kërkon sonte tri pikë të reja në Premier Ligë dhe rivali i tyre është skuadra e Sheffield United.

Skuadra e Mikel Artetas ka zhgënjyer këtë sezon dhe pas 30 ndeshjeve ka mbledhur vetëm 42 pikë duke u renditur në vendin e 11 në tabel.

Ndeshja fillon nga ora 20:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Sheffield United: Ramsoale, Baldock, Ampadu, Egan, Stevans, Osborn, Fleck, Horëood, Lundstram, Burke, McGoldrick

Arsenal: Leno, Chambers, Holding, Mari, Saka, Ceballos, Xhaka, Partey, Pepe, Lacazette, Martinelli

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat