Serie-A/ Trajneri i skuadrës së madhe vë në dyshim të ardhmen e tij

Futboll

Serie-A/ Trajneri i skuadrës së madhe vë në dyshim të ardhmen e tij

Më: 11 prill 2021 Në ora: 21:02
Foto ilustrim

Claudio Ranieri përgëzoi Gennaro Gattuson pas disfatës ndaj Napolit, por ngriti më shumë pyetje për të ardhmen e tij në Sampdoria.

“Blucerchiatët” u mposhtën me rezultat 2-0 në “Marassi” me golat e Fabian Ruiz dhe Victor Osimhen.

"Sipas mendimit tim, nëse një lojtar kërcen, nuk ka interes në top dhe zhyt kundërshtarin e tij, unë do të jepja faull. Pastaj përsëri, unë nuk jam një gjyqtar, dhe për këtë arsye duhet të hesht, ”tha Ranieri për “Sky Sport Italia”

“Skuadra luajti mirë, ne i shkaktuam Napolit lloj-lloj problemesh, por në momentin që u përpoqëm të merrnim frymë, ata morën kontrollin. Ne ndryshuam sistemin pas pushimit dhe shkuam me një mesfushë diamanti.”

“Unë e përgëzova Gattuson pas fishkëllimës finale, sepse skuadrat e tij kanë luajtur gjithmonë mirë.”, vazhdoi Gattuso.

Drejtori i Sampdorias, Carlo Osti tha para ndeshjes se negociatat midis Presidentit Massimo Ferrero dhe Ranierit po zvarriteshin, sepse të dy kishin një qëndrim të vetin.

"Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë. Presidenti e di se ku jam nëse dëshiron të flasë. Unë nuk jam duke u ngutur dhe dua të kënaqem. Të shohim se çfarë do të ndodh.”, tha në fund ish-trajneri i Juventusit, Romës dhe Interit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat