Xhaka me Arsenalin nuk tregojnë mëshirë për Sheffield Utd 

Futboll

Xhaka me Arsenalin nuk tregojnë mëshirë për Sheffield Utd 

Nga: K.Goca Më: 11 prill 2021 Në ora: 21:50
Xhaka me Arsenalin nuk tregojnë mëshirë për Sheffield Utd 

Sheffield Utd edhe praktikisht ka humbur statusin e anëtarit të Premier League! 

Kjo skuadër si vendas nuk i bëri ballë Arsenalit, duke pësuar humbje me rezultat 3:0.

Futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka, reprezentues i Zvicrës, me bashkëlojtarë nuk treguan mëshirë për rivalin. 

Golat i shënuan Lacazette (33' e 85') dhe Martinelli (72'). 

Sheffield Utd është në fund të renditjes me 14 pikë dhe Arsenali në pozitën e nëntë me 45 pikë pas 31 jave të zhvilluara deri me tash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat