Mainzi triumfon në sfidën e mbijetesës me Kolnin

Futboll

Mainzi triumfon në sfidën e mbijetesës me Kolnin

Më: 11 prill 2021 Në ora: 21:54
Mainzi triumfon në sfidën e mbijetesës me Kolnin

Mjaft interesante për garën e mbijetesës ishte edhe përballja mes Kolnit dhe Mainzit, që u mbyll me fitoren 2:3 të miqve.

Boetius zhbllokoi takimin në minutën e 11-të, por vendësit kthyen ekuilibrat në rezultat në fundit e fraksionit hapës me Dudan, që ezekutoi saktësisht një 11-metërsh.

Skhiri kaloi në epërsi Kolnin në të 61-tën, por vetëm pak minuta më vonë Mainzi barazoi me Onisiwo dhe në minutën e parë shtesë gjeti edhe golin e fitores me Barreiron.

Tri pikë të vyera për Mainzin, që largohet jo vetëm nga zona e rënies direkt, por edhe nga vendi i 16-të, që luan në play off.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat