Bayern Munich nuk është i interesuar për Wijnaldum

Futboll

Bayern Munich nuk është i interesuar për Wijnaldum

Më: 12 prill 2021 Në ora: 23:39
Gini Wijnaldum

Bayern Munich nuk konsideron transferimin e mesfushorit të Liverpoolit, Gini Wijnaldum.

Holandezi pritet të largohet nga “Anfield” pasi t’i skadojë kontrata gjatë verës dhe kalimi te Barcelona, aty ku do ribashkohet me Ronald Koeman shihet si mjaftë i mundshëm.

Trajneri i “Reds”, Jurgen Klopp disa herë ka bërë publike dëshirën që Wijnaldum të rinovojë kontratën.

Sidoqoftë, nuk ka pasur ndonjë avancim në bisedimet për rinovim dhe 30-vjeçari është i hapur për kalimin në Kataluni.

Bayern thuhet se ishte i interesuar për Wijnaldum, por Diario AS, raporton se gjiganti gjerman nuk konsideron ta bëjë realitet këtë lëvizje.

Problemi kryesor për Barcelonën do jetë të paguajë pagat e lojtarit, ngase pandemia e COVID-19 ka ndikuar tejet negativisht në financat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat