Puyol, definicioni i një kapiteni të vërtetë

Futboll

Puyol, definicioni i një kapiteni të vërtetë

Më: 13 prill 2021 Në ora: 13:24
Puyol, definicioni i një kapiteni të vërtetë

Legjenda e Barcelonës, Carles Puyol mori trofesh, përfshirë tre tituj në Ligën e Kampionëve, gjashtë tituj në La Liga, dy trofe të Copa del Rey dhe dy Super Kupa të UEFA-s, kjo gjatë një magjie 15 vjeçare si Kapiten te klubi i Barcelonës, shkruan Insporti.

Dëshira e tij për të fituar ishte e pakonkurrent. Po flasim për një djalë i cili nuk do të kishte problem ta fuste kokën atje ku të dhemb.

Carlos largoi me kokë topin nga porta dhe vite më vonë zbuloi se përpjekja “gati i shqeu kokën” por një gol u shmang dhe kjo ishte gjithçka që kishte rëndësi për Puyol.

Në 2012, Puyol detyroi Thiago dhe Dani Alves të kërkonin falje për një festë vallëzimi në një fitore 7-0 ndaj Rayo Vallecano sepse ai ndjeu se ata nuk respektonin kundërshtarin, ndërsa ai në mënyrë të paharrueshme shpëtoi nga një çakmak që ishte hedhur në Gerard Piquen nga tifozët e Real Madridit në mënyrë që loja të mund të rifillojë.

Çfarë lojtari dhe çfarë njeriu.

Ndryshe, Puyol sot feston ditëlindjen e 44’të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat