Ronaldo planifikon largimin nga Juventusi

Futboll

Ronaldo planifikon largimin nga Juventusi

Më: 13 prill 2021 Në ora: 13:40
Ronaldo planifikon largimin nga Juventusi

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Torino nëse Zonja e Vjetër humbet shansin për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, sipas Tuttosport.

Juventus, Milan, Atalanta dhe Napoli duket se luftojnë për tre vendet pas Interit dhe thashethemet në lidhje me të ardhmen e portugezit vazhdojnë në mediat italiane.

Reagimi pas vërshëllimës së fundit në fitoren 3-1 kundër Genoas ka shkaktuar thashetheme të reja të pakënaqësisë dhe Tuttosport pretendon se 36-vjeçari do të largohet nga klubi nëse Juventusi nuk përfundon në top katër skuadra e para në Serie A këtë term.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ende synon titullin Capocannoniere në ligën italiane dhe synon të marrë trofeun e Kupës ë Italisë, por Zonja e Vjetër aktualisht është 12 pikë prapa udhëheqësit Interit me tetë ndeshje të mbetura dhe u eliminua nga Liga e Kampionëve në 1/8 e finales nga Porto.

Ronaldo ka qenë i lidhur me një rikthim në Manchester United ashtu edhe në Real Madrid në javët e fundit, por La Repubblica theksoi se veterani do të ulet për të diskutuar të ardhmen me menaxherët e Juventusit pas sezonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat