Ja sa dënohet Ibrahimoviç

Futboll

Ja sa dënohet Ibrahimoviç

Më: 13 prill 2021 Në ora: 13:49
Ja sa dënohet Ibrahimoviç

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviç, në ndeshjen e fundit ndaj Paramas në Serie A u ndëshkua me karton të kuq.

Edhe pse u ndëshkua direkt me karton të kuq, suedezi me nënshtetësi boshnjake u dënua me një ndeshje moslojë dhe me 5 mijë euro.

39-vjeçari është dënuar me një ndeshje dhe do të mungojë në duelin ndaj Genoas, takim ky që zhvillohet më 18 prill.

Ndryshe, Ibra këtë sezon me Milanin ka shënuar 15 gola dhe ka bërë dy asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat