Vendos Milani, Kjaeri del në shitje

Futboll

Vendos Milani, Kjaeri del në shitje

Më: 13 prill 2021 Në ora: 15:18
Vendos Milani, Kjaeri del në shitje

Klubi i Milanit ka vendosur ta shesë futbollistin danez Simon Kjaer. 

Mbrojtësit i skadon kontrata me skuadrën “Rossoneri” në verën e vitit 2022, por klubi është i interesuar ta lirojë më herët, raporton BBC.

Kjaeri nuk e ka bindur aq sa duhet stafin e Milanit, andaj klubi është i hapur për oferta.

32-vjeçari i ka zhvilluar në 32 ndeshje në të gjitha garat për Milanin këtë sezon, duke shënuar vetëm një herë.

FC Midtjylland, Palermo, Wolfsburg, Roma, Lille, Fenerbahçe, Sevilla dhe Atalanta janë skuadrat në të cilat ka luajtur më parë Simon Kjaer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat