Neymar i ri

Futboll

Neymar i ri

Më: 13 prill 2021 Në ora: 15:24
Neymar i ri

Cilësohet si “Neymari i ri”, Manchester Utd siguron talentin e së ardhmes

Mançester Siti është afër të mbylljes së marrëveshjes me një ndër talentet më të mëdha në futbollin brazilian,  i cili quhet Kaiki.

Kaiki është vetëm 17 vjeç dhe me shumë mundësi do të bashkohet me skuadrën e Sitit në verën e vitit 2022.

Aktualisht sulmuesi i ri luan për skuadrën e Flumineses në Serinë A braziliane dhe shumë ekipe evropiane ishin vënë pas tij, por ka qenë Siti, ekipi që ka kënaqur më shumë brazilianët me ofertën e tyre.

Kaiki cilësohet si “Neymari i ri” në Brazil dhe aftësitë e tij janë të jashtëzakonshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat